6 února, 2021

Je dobře, když v létě ostříháte svého psa úplně na kůži?

Tady se traduje mylný dojem, že čím kratší srst pejskovi dáme v létě, je mu lépe. Špatně! Pes se nepotí po celém těle jako člověk, ale udýchává to jazykem. Když ho chcete v létě schladit, stačí mu namočit packy a je mu hej. Co se týká srsti psa v létě, tak platí, že čím kratší srst na těle (jedná se o vyholení psa strojkem na 2 mm), tím víc slunečního záření dopadá na kůži a věřte mi, kožní problémy u pejska nechcete řešit. Samozřejmě nestříhat vůbec je také špatné, přotože přílišná délka už není udržitelná ani při pravidelné péči a zacuchá se. Tím vznikají po celém těle psa drdy a kůže pod nimi nedýchá, což je taky problém.

Při své práci v salónu se setkávám se spoustou majitelů psů, kteři ani při pravidelné návštěvě salónu nezvládají pejska česat a jejich přáním je, abych ho ostříhala tak, aby s ním bylo co nejméně práce a jejich doslovným překladem "ale on nemá česání rád" souhlasím s tím, že jejich pejska sjedu strojkem. Na druhou stranu je vždy lepší oholený pes než zadrdovaný pes. Tím chci říct, že péči o pejska obnáší i česání. I u krátkosrtých psů se dá spousta štětinek vyčesat a o to míň Vám pak doma línají.

Vždy se snažím ale majitele přesvědčit, aby chodil raději pravidelně a délka chlupů u pejska zůstávala delší, pomůže i pár milimetrů. Naučila jsem se řídit standartem, ale v hlavním případě přáním a možnostmi majitele.

Copyright © 2021 | Vytvořilo studio Digitalwish.cz